اخبار روز

با شماره گیری این کد دستوری / نحوه تغییر دهک از یارانه جدید خود مطلع شوید


به گزارش پی ام آپ، با اجرای طرح کاتالوگ محصولات الکترونیکی، پنج دهک اول درآمدی می توانند با خرید و مصرف 50 درصد یارانه خود در بین 11 کالای اساسی تعریف شده از امتیازات تشویقی این طرح بهره مند شوند. 90000 مغازه متصل به طرح در ضمن فرض بر این است که امکان خرید در فروشگاه های مجازی متصل به سیستم شما وجود دارد.

طرح کاتالوگ محصولات الکترونیکی به منظور حفظ سفره غذا در برابر تورم اجرا شد تا مردم دچار مشکلات تغذیه ای نشوند. به همین منظور 11 قلم محصول استاندارد در سبد غذایی تعریف شده است که افراد می توانند با مراجعه به فروشگاه های پایبند به طرح، اقلام مورد نیاز سفره خود را خریداری کنند.

خرید این 11 قلم کالای اساسی از طریق طرح کالابرگ شامل برنج ایرانی، حبوبات، شیر بدون چربی، پنیر UF، ماست بدون چربی، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی و شکر است که با استفاده از مبلغ یارانه، خانوارها می توانند از آنها استفاده کنند. از این 90000 فروشگاه متصل می توانند خرید خود را انجام دهند.

مرحله اول اجرای این طرح در سطح ملی از 23 خرداد ماه سال جاری آغاز شد. به این ترتیب میزان «یارانه» سه دهک درآمدی اول که فقط شامل خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور می شد، مشروط به خرید 70 درصدی یارانه، 20 درصد افزایش یافت. تعداد از 9 تا 11 مورد.

متعاقباً از 10 تیرماه مرحله جدید طرح کالابرگ در حالی آغاز شد که شرط بهره مندی از افزایش اعتبار بر اساس نرخ تورم کالاهای اساسی، خرید حداقل 200 هزار تومان اعتبار یارانه بود. بنابراین در مورد خرید 200 هزار تومانی اعتبار توسط سرپرستان خانوار، یارانه 400 هزار تومانی (معادل 50 درصد) برای افزایش اعتبار بدون محدودیت حداکثر اعمال شد.

البته چندی پیش و همزمان با آغاز هفته دولت، سید صولت مرتضوی، وزیر رفاه اجتماعی از افزایش یارانه تشویقی سه دهک برتر به دهک پنجم در قالب کالابرگ خبر داد. . به عبارتی اگر 5 دهک اول 50 درصد یارانه خود را از طریق کالا برگ (11 محصول) خریداری و مصرف کنند، مشمول دریافت 120 هزار تومان یارانه تشویقی می شوند.

یعنی بهره مندی از طرح فوق اختیاری است و هرکسی می تواند این 400 هزار تومان را نقدا دریافت کند و کالای دیگری بخرد اما در صورت خرید 200 هزار تومان از سبد غذایی 2 امتیاز تعلق می گیرد. نکته اول اینکه دولت شکاف تورمی را پوشش می دهد و نکته دوم اینکه 120 هزار تومان دیگر دریافت می کند.

اما تردیدهایی در این زمینه از سوی افکار عمومی به وجود آمده است و وزارت رفاه به سوالات متداول درباره طرح کاتالوگ محصولات الکترونیکی پاسخ داده است:

– چه کسانی واجد شرایط دریافت اعتبار هستند؟

خانوارهایی که بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها مشمول دریافت یارانه می شوند.

– من واجد شرایط دریافت بوده ام اما اعتبار دریافت نکرده ام؟

پس از نصب اپلیکیشن “شما” برای مشاهده مانده اعتبار اقدام کنید. خانوارهایی که بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها مشمول دریافت یارانه می شوند.

– من مشمول یارانه نیستم، در این شرایط باید چه کار کنم؟

برای تأیید وضعیت خانه برای دریافت یارانه به سیستم WWW درخواست ثبت کنید. همایات mcls. دولت. ببین برو

– مقدار اعتبار چقدر است؟

مبلغ اعتبار مبلغ یارانه دریافتی خانوار است.

– اعتبار در حساب کدام یک از اعضای خانواده شارژ می شود؟

اعتبار به سرپرستان خانوار واگذار شده و امکان خرید با تمامی کارت های بانکی سرپرستان خانوار وجود دارد.

– اعتبار به کدام حساب سرپرستان خانوار واریز شده است؟

اعتبار به حساب بانکی واریز نمی شود. این اعتبار روی کد ملی محاسبه می شود. امکان خرید با استفاده از تمامی کارت های بانکی سرپرست خانواده وجود دارد.

– پیامک شارژ/درآمد دریافت نکرده ام. چگونه می توانم موجودی اعتبار خود را جویا شوم؟

میزان اعتبار و موجودی را می توان به دو صورت مشاهده کرد: با شماره گیری کد دستوری *788*#28 یا با استفاده از اپلیکیشن “شما” که از طریق بازار یا برنامه های مایکت با مراجعه به وب سایت آنها در شوما قابل دسترسی است. اسفارا من آن را نصب خواهم کرد. گوشی های iOS باید مستقیماً از سایت شما به شوما ارسال شوند. اسفارا آن را دانلود کنید.

– چگونه از اعتبار استفاده کنم؟

استفاده از کلیه کارت های بانکی متعلق به سرپرستان خانوار و مشاوره با فروشگاه های مجاز موجود در اپلیکیشن “شما” یا سایت شما. اسفارا معرفی شده است، می توانید از خرید اعتباری استفاده کنید.

– دارایی هایی که شامل اعتبار می شود چیست؟

محصولات اساسی عبارتند از: شیر و ماست کم چرب، پنیر سفید، گوشت سفید (مرغ)، تخم مرغ، روغن مایع، پاستا، شکر، شکر و برنج. برای مشاهده جدول اجناس می توانید به اپلیکیشن “شام” یا سایت شما مراجعه کنید. اسفارا ببین برو

– آیا محصول خاصی در این طرح ارائه می شود؟

خیر، مردم می توانند از گروه محصولات تبلیغ شده و هر برندی که می خواهند خرید خود را انجام دهند.

چه عملیاتی تحت پوشش قرار می گیرد؟

فروشگاه های عمده فروشی، خواربار فروشی، سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های لبنیات و پروتئین، تعاونی های مصرف و فروشگاه های زنجیره ای.

– آیا امکان خرید در فروشگاه های زنجیره ای وجود دارد؟

بله لیست فروشگاه های مجاز و آدرس آنها با مراجعه به سایت آنها به آدرس شما. اسفارا بروید یا از طریق برنامه خود قابل مشاهده باشید.

– آیا می توان تمام اعتبار را صرف خرید یک یا چند کالای اساسی کرد؟

بله، این امکان برای افراد وجود دارد که بر اساس انتخاب خود و تا سقف اعتبار خود، کالاهای اساسی را به مقدار کمتر یا بیشتر خریداری کنند.

– آیا برای یک بار خرید باید از اعتبار خود استفاده کنم یا امکان استفاده از اعتبار برای چند خرید وجود دارد؟

بله امکان استفاده از اعتبار در مراحل مختلف خرید وجود دارد.

– آیا شارژ اعتبار ماهیانه است؟

بله یارانه ماه آینده یک ماه قبل در حساب الکترونیکی کالابرگ سرپرست خانوار شارژ می شود.

– اعتراض به عشریه و ارائه درخواست تجدید نظر چیست؟

ثبت اعتراض به تخریب منازل صرفا در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir امکان پذیر است و تا تاریخ نتیجه اعتراض دریافت شد. فقط از طریق این وب سایت

– چگونه می توان از اعتبار برای خرید استفاده کرد؟

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های مجاز و استفاده از کارت سرپرست خانواده به عنوان خریدهای عادی از طریق دستگاه کارتخوان اقدام به خرید نمایید.

– آیا دارنده کارت باید به فروشنده کمیسیون پرداخت کند؟

خیر، خرید در طرح کاتالوگ الکترونیک مانند خریدهای معمولی هیچ هزینه و کارمزدی ندارد.

– امکان خرید در این طرح در کدام فروشگاه ها وجود دارد؟

فروشگاه های مجاز که آدرس آنها شوما است با مراجعه به سایت خود. اسفارا بروید یا از طریق برنامه خود قابل مشاهده باشید.

– آیا امکان استفاده از اعتبار برای خرید اینترنتی وجود دارد؟

بله، به زودی امکان خرید در فروشگاه های مجازی که به سیستم شما متصل هستند، وجود خواهد داشت.

– آیا می توانید از تمام کارت های بانکی خانواده استفاده کنید؟

خیر فعلا با تمامی کارت های بانکی سرپرست خانواده امکان خرید وجود دارد.

اگر از اعتبار خود استفاده نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

استفاده از این اعتبار کاملا اختیاری است، در صورت عدم استفاده از مزایای خرید اعتباری می توانید در تاریخ واریز یارانه نقدی مانند قبل آن را بصورت نقدی برداشت نمایید.

– اگر گیرنده گران یا ارزان بفروشد چه مرجعی باید ادعا کرد؟

از طریق سامانه 124 وزارت امنیت – داخله 6

– اگر گیرنده از ارائه مواد با کیفیت خودداری کند یا خریداران را مجبور به استفاده از یک برند خاص کند؟

شکایت واحد صنفی سامانه داخلی ۱۲۴


آوین احمدی

آوین احمدی هستم سردبیر و مدیرمسئول رسانه بازتاب آنلاین که سعی میکنم آنچه در ایران و جهان میگذرد را برای شما در این وبسایت به اشتراک بگذارم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا