اخبار روز

شروع فروش خانه به صورت متری در این منطقه از تهران

به گفته پی ام آپ، مهدی هدایت گفت: در حال بحث است محل اقامت تهران،  روی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده تمرکز کرده ایم. یکی از کارهای خیری که اخیرا انجام شده و در کارگروه ماده 5 به تصویب رسیده است، ایجاد حریم های جدید به منظور بازآفرینی شهر تهران بوده است.

وی تصریح کرد: این حدود با شاخص های جدید شورای عالی است معماری و شهرسازی که قبلا 3 شاخص بود و الان 27 است شاخص افزایش یافته است، شناسایی شده است، بر این اساس پس از 18 ماه کار کارشناسی، هفته گذشته این طرح ها در کارگروه تصویب شد.

هدایت افزود: مداخله در بافت های فرسوده در گذشته حدود 4427 هکتار بود که اکنون این عرصه ها به طور مستمر 7000 هکتار است. در حالت ناپیوسته و منفصل، 2000 هکتار دیگر به این بافت ها اضافه می شود و به حدود 9000 هکتار می رسد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با یادآوری اینکه در شهر تهران حدود 2000 هکتار بافت فرسوده و بعضا تک پلاک داریم، افزود: در حال حاضر سطح هدف بازآفرینی شهری در تهران 9 هزار هکتار است. البته بازخوردها متفاوت است. یک جا خدمات افزایش می یابد، در جاهای دیگر مشکلات اجتماعی داریم.

هدایت با طرح این سوال که نتیجه این کار چیست و اظهار داشت: طرح مذکور طرحی تحول آفرین برای بازآفرینی شهر تهران است که از آن برای مکان هایی که مشکل داریم مسکن تولید می شود.

وی در ادامه به فروش اوراق موازی سلف اسلامی (فروش کنتورهای مسکن) اشاره کرد و گفت: برای این کار مصوبه شورای فقیه اخذ شده و موضوع در هيئت مدیره بورس در حال پیگیری است. به محض ابلاغ دستورالعمل های مربوطه شهرداری تهران یکی از اولین مجموعه هایی است که اولین پیشنهاد در این نوع فروش را اجرا می کند.

وی اعلام کرد که «در فروش کنتور زمین ما 3 هدف را دنبال می کنیم.» وی گفت: کنترل تورم و جذب نقدینگی در جامعه، رشد تولید مسکن و ساخت مسکن ارزان قیمت سه هدف از فروش متر مربع است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه برای بهره برداری از فروش کنتورهای مسکن منتظر تایید بورس هستیم، افزود: اولین پروژه در هلالی قرمز (نواب) درباره این موضوع تعداد واحدهای این پروژه 200 واحد است.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سازمان نوسازی شهر تهران، قیمت کل یک مترمربع مسکن شامل هزینه های زیربنایی و روبنایی (خطوط انتقال آب، آماده سازی، درمانگاه، … مدرسه و به دولت حدود 50 میلیون تومان است.

هدایت با بیان اینکه دولت حدود 70 درصد از کل هزینه مسکن را پرداخت می کند، گفت: ظرفیت تولید چند صد هزار واحد مسکونی که دارای امکانات زیربنایی و روبنایی هستند وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه تهدید با تولید مسکن در محدوده هدف بازآفرینی شهر تهران به فرصت تبدیل می شود، گفت: باید با حمایت دولت از این فرصت استفاده کرد که تاثیر بسزایی در تعادل بازار مسکن خواهد داشت. و کنترل قیمت


آوین احمدی

آوین احمدی هستم سردبیر و مدیرمسئول رسانه بازتاب آنلاین که سعی میکنم آنچه در ایران و جهان میگذرد را برای شما در این وبسایت به اشتراک بگذارم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا