اخبار ارز دیجیتال

پس از فروش گسترده، دولت آلمان این‌بار با خرید بیت‌کوین خبرساز شد! ماجرا چیست؟

دولت آلمان پس از فروش مقادیر عظیمی بیت کوین طی هفته‌های گذشته، با بازخرید این ارز دیجیتال بار دیگر خبرساز شده است.

به گزارش  رمز ارز نیوز، طبق داده‌های پلتفرم آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، دولت این کشور در آخرین اقدام خود، ۱۹۱۵ بیت کوین به ارزش ۱۱۱.۵ میلیون دلار را خریداری کرده و در حال حاضر، مجموع دارایی‌های کیف‌پول‌ این نهاد به ۴۰۵۲۶ بیت کوین (۲.۲۹ میلیارد دلار) می‌رسد.

علی‌رغم خرید اخیر، دولت آلمان همچنان در حال جابه‌جایی و فروش این ارز دیجیتال است. برای مثال، صبح روز جمعه، ۱۰۴۷.۴ بیت کوین به ارزش ۵۷.۲ میلیون دلار از کیف پول آن‌ خارج شد.

این اقدامات دولت آلمان، گمانه‌زنی‌ها و انتظارات مختلفی را در میان اعضای جامعه ایجاد کرده است. شایان ذکر است، چنین معاملات عظیمی که توسط دولت‌ها انجام می‌شود، به شدت بر قیمت دارایی‌ها در بازار تأثیر می‌گذارد.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین پس از افزایشی ۲.۲ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته به ۵۷۷۴۰ میلیون دلار رسیده است.

سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار به دقت حرکات دولت آلمان را زیر نظر دارند و سعی می‌کنند با بهره‌گیری از آن در استراتژی‌های خود، کسب سود نمایند. خرید غیرمنتظره بیت کوین توسط دولت آلمان، از یک تغییر عمده در راهبرد کلان این نهاد حکایت دارد.

منبع:عصرایران

آویسا احمدی نیا

آوین احمدی هستم سردبیر و مدیرمسئول رسانه بازتاب آنلاین که سعی میکنم آنچه در ایران و جهان میگذرد را برای شما در این وبسایت به اشتراک بگذارم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دکمه بازگشت به بالا