عمومی

معرفی تمام روش های کسب درآمد از بازی ارزهای دیجیتال! (بدون سرمایه اولیه)

کسب درآمد از بازی ارزهای دیجیتال روش‌های متنوعی دارد. بعضی از بازی ها نیاز به سرمایه‌ی اولیه ندارند که در این مقاله به معرفی روش‌های کسب درآمد از این بازی‌های کریپتویی، پرداخته‌ایم.

ارزهای دیجیتال هر حوزه کاری را تحت محوریت خود قرار داده‌اند. حتی دنیای بازی‌ها نیز دستخوش تغییرات بسیاری بوده است که البته آن را کارآمدتر کرده است. از این رو افراد بسیاری هستند که به‌صورت تمام وقت یا پاره وقت در حوزه بازی‌های ارز دیجیتال یا گیم‌فای «GameFi‌» فعالیت می‌کنند که ترکیبی از دنیای بازی‌ها و مسائل مالی و درآمدی هستند. اگر شما نیز این روزها می‌شنوید که افراد از طریق بازی کردن درآمد کسب می‌کنند و می‌خواهید از چگونگی فعالیت و کسب درآمد آن‌ها آگاهی داشته باشید، با ما همراه شوید. در ادامه به بررسی ماهیت بازی‌های ارز دیجیتال و همچنین چگونگی نقد کردن درآمد بازی های ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

منظور از بازی‌های ارز دیجیتال چیست؟

بازی‌های ارز دیجیتال، همانطور که از آن‌ هم پیداست، به بازی‌های ویدئویی اشاره دارد که روی پلتفرم ارزهای دیجیتال اجرا شده و امکان کسب درآمد رمزارزی را برای گیمرها فراهم می‌کنند. این بازی‌ها دارای سیستم «Play to Earn» به معنای «بازی کن و به‌دست بیار» هستند که در برابر طی کردن آیتم‌های بازی به کاربران یا گیمرها امتیاز می‌دهد. این امتیازها به‌صورت توکن هستند و می‌توانند به خارج از محیط بازی منتقل شده و به پول نقد و درآمدهای ملموس برای افراد تبدیل شوند. قبلاً افراد وقت زیادی را در محیط بازی‌های ویدئویی می‌گذراندند اما هیچ درآمد یا امتیاز خاصی برای آن‌ها در پی نداشت. اما امروزه انجام بازی‌ها یک شغل محسوب می‌شود و می‌تواند برای گیمرها درآمد ایجاد کند!

بهترین بازی‌های ارز دیجیتال کدامند؟

به‌صورت معمول از تمام بازی‌های مرتبط با دنیای ارزهای دیجیتال می‌توان درآمد کسب کرد. اما برخی از این بازی‌های دارای محبوبیت و محیط کاربری جذاب‌تری هستند که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • بازی اکسی اینفینیتی «Axie Infinity» (خرید AXS)
 • بازی سورر «Sorare»
 • بازی الم ورلدز «Alien Worlds»
 • بازی فارمرز ورلد «Farmers World»
 • بازی سندباکس «Sandbox»
 • بازی آپلند «Upland»
 • بازی فارست نایت «Forest knight»
 • بازی میراندوس «Mirandus»
 • بازی تاون ستارز «Town Stars»
 • بازی اترنال براول «Eternal Brawl»
 • بازی کاتانا اینو «Katana Inu»
 • کریپتو دراگونز «Crypto Dragons»
 • بازی ستار اطلس «Star Atlas»
 • بازی ایلولیوم «illuvium»

می‌بینید که بازی‌های کریپتویی دارای انواع بسیاری هستند که هرکدام محیط بازی متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برخی از بازی‌ها دارای ژانر خشن و جنگی هستند، اما برخی دیگر محیطی دوستانه و به دور از خشونت دارند. شما می‌توانید برحسب سبک موردعلاقه خود، بازی ارز دیجیتال موردعلاقه خود را انتخاب نمایید.

سیستم درآمدزایی بازی‌های ارز دیجیتال چگونه است؟

سیستم درآمد بازی های ارز دیجیتال به ارزهای دیجیتال بومی و اختصاصی آن بازی‌ها بستگی دارد. بیشتر بازی‌های ارز دیجیتال روی دو شبکه بلاکچین اتریوم یا بایننس اسمارت‌چین اجرا می‌شوند. البته سایر شبکه‌های رمزارزی نیز ارائه بازی‌ها را آغاز کرده‌اند. معمولاً هر بازی دارای یک توکن مخصوص به خود است. برای مثال، در بازی اکسی اینفینیتی، توکن اصلی بازی، اکسی «AXS» نام دارد. این بازی که در آن هیولاهای کوچک بامزه وجود دارد، گیمرها می‌توانند با پرورش هیولاها در قالب توکن‌های «NFT»، هیولای منحطربه‌فرد خود را در بازار داخلی بازی به سایر کاربران بفروشند. همچنین گیمرها می‌توانند در نبرد و مبارزه با سایر هیولاها که اکسی نامیده می‌شوند، ارز دیجیتال «AXS» جایزه بگیرند. درواقع سیستم درآمد بازی‌های ارز دیجیتال بر به دست آوردن توکن‌های بومی بازی‌ها و همچنین ایجاد توکن‌های «NFT» و معامله آن‌ها بستگی دارد!

سیستم درآمدزایی بازی‌های ارز دیجیتال چگونه است؟

منظور از توکن‌های «NFT» در بازی‌های ارز دیجیتال چیست؟

منظور از توکن‌های ان‌اف‌تی «NFT»، توکن‌های غیرقابل تعویض است. یعنی شما می‌توانید صاحب دارایی‌های درون بازی شوید. هر دارایی می‌تواند یک توکن «NFT» باشد. توکن‌های «NFT» با ارزهای دیجیتال تفاوت دارند. وقتی شما یک موجود مانند گربه، هیولا یا … را در داخل بازی پرورش می‌دهید و به آن خصوصیات متفاوتی می‌دهید، صاحب آن خواهید بود و می‌توانید آن را در بازار داخلی بازی موردنظر خود به فروش برسانید. همچنین سلاح‌ها، زمین‌ها، کاراکترها و دیگر اجزای بازی‌ها خود یک توکن «NFT» هستند. شما می‌توانید با پرداخت ارز دیجیتال آن‌ها را خریداری کنید. گاهی در محیط بازی‌ها برای اینکه بتوانید امتیاز بیشتری کسب کنید، باید سربازان بیشتر، زمین‌های بیشتر یا یک سلاح خاص را در اختیار داشته باشید که همه آن‌ها نوعی توکن «NFT» هستند. بنابراین باید آن را از بازار داخلی بازی یا از سایر کاربران خریداری نمایید!! اما اگر می‌خواهید در مورد ان اف تی بیشتر بدانید، اینجا کلیک کنید!

درآمد بازی های ارز دیجیتال چقدر است؟

مقدار درآمد بازی های ارز دیجیتال مشخص نیست. درواقع مقدار کسب درآمد در این بازی‌ها به مهارت و توانایی گیمر بستگی دارد. حتماً متوجه شده‌اید که برخی از افراد در انجام بازی‌های ویدئویی مهارت بالایی دارند، اما برخی از افراد چندان در آن‌ها موفق نیستند. افرادی که توانایی بسیاری در انجام بازی‌های ویدئویی مختلف دارند، می‌توانند درآمد بیشتری هم از این بازی‌ها داشته باشند.

آیا انجام بازی‌های ارز دیجیتال به سرمایه نیاز دارد؟

شاید برای‌تان جالب یا غیرمنتظره باشد، اما برخی از بازی‌های ارز دیجیتال به یک سرمایه اولیه نیاز دارند. برای مثال، در بازی اکسی اینفینیتی، برای اینکه بتوانید وارد محیط بازی شوید، باید ابتدا سه اکسی یا هیولای کوچک را خریداری کنید. خرید این سه هیولا می‌تواند به چیزی بین 100 تا 300 دلار سرمایه اولیه نیاز داشته باشد. البته انجام بیشتر بازی‌های ارز دیجیتال رایگان است. اما باید توجه داشته باشید که امکان کسب درآمد بازی‌های ارز دیجیتالی با سرمایه اولیه، بسیار بیشتر از بازی‌های رایگان است!! بازی آلیس در سرزمین عجایب هم یکی دیگر از بازی های کریپتویی است. برای خرید alice هم می‌توانید از بیت پین اقدام کنید.

چطور می‌توان درآمد بازی‌های ارز دیجیتال را به پول نقد تبدیل کرد؟

گفتیم که در جریان انجام بازی‌های ارز دیجیتال به شما توکن یا ارز دیجیتال به‌عنوان پاداش یا جایزه تعلق می‌گیرد. شما می‌توانید آن توکن‌ها را از محیط داخلی بازی به کیف‌پول خود منتقل کنید. بیشتر بازی‌ها قبل از آغاز بازی از شما می‌خواهند تا کیف‌پول متامسک «Metamask» را به پلتفرم بازی متصل کنید. این کار بخاطر پیوند دادن بازی با کیف‌پول صورت می‌گیرد. وقتی شما توکن‌های کسب شده‌ی خود را به کیف‌پول انتقال دادید، حالا می‌توانید آن را به صرافی منتقل کرده و به فروش برسانید و ارزهای فیات مانند دلار یا یورو به دست آورید. به این صورت جایزه بازی‌ شما می‌تواند به پول تبدیل شود!

نقد کردن درآمد بازی های ارز دیجیتال در صرافی «بیت پین»

گیمرهای ایرانی نیاز دارند تا درآمد بازی های ارز دیجیتال را به تومان تبدیل کنند. بنابراین ممکن است تبدیل توکن به دلار و سپس تبدیل دلار به تومان برای این کاربران با مراحل طولانی همراه باشد. اما یک مسیر آسان‌تر هم وجود دارد و آن انتقال توکن‌ها به صرافی‌های داخلی و فروش مستقیم آن‌ها در برابر تومان است. مسیر تبدیل درآمد بازی های ارز دیجیتال به تومان در صرافی «بیت پین» به قرار زیر است:

نقد کردن درآمد بازی های ارز دیجیتال

 • در صرافی ارز دیجیتال بیت پین ثبت‌نام کرده و احراز هویت نمایید.
 • صرافی بیت‌پین دارای کیف‌پول اختصاصی است، پس آدرس کیف‌پول مربوط به توکن بازی موردنظر خود در صرافی بیت پین را کپی کنید.
 • به محیط بازی رفته و توکن‌های کسب شده‌ی خود را به آدرس کیف‌پول آن در صرافی بیت پین انتقال دهید.
 • پس از انتقال توکن‌ها به صرافی، آن‌ها را برای فروش قرار دهید.
 • هزینه حاصل از فروش توکن‌های شما به‌صورت تومان در پنل صرافی بیت پین قرار خواهد گرفت.
 • حالا شما می‌توانید با استفاده از گزینه «درخواست واریز وجه» هزینه حاصل از فروش توکن‌های خود را به کارت بانکی خود منتقل کرده و آن را خرج نمایید!

می‌بینید که اگر توکن بازی موردنظر شما در صرافی بیت پین وجود داشته باشند، مسیر نقد کردن آن بسیار آسان‌تر خواهد بود. پس وارد هر بازی کریپتویی که شدید، ابتدا وجود توکن آن در صرافی بیت پین را چک نمایید (برخی از توکن‌ها در این صرافی وجود ندارند، اما برخی از توکن‌های مشهور بازی‌ها مانند اکسی، مانا، سند و … در این صرافی موجود هستند!)

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا