اخبار روز سینما

داستان عجیب بچه دار شدن زلیخا از حضرت یوسف!/عکس

بر اساس آنچه در کتاب تاریخی آمده است زلیخا و حضرت یوسف بچه داشتند.

سریال یوسف پیامبر این شب ها دوباره پخش می شود. اگرچه 15 سال از پخش اول این سریال می گذرد، اما داستان یوسف و زلیخا آنقدر جذاب است که همچنان در حال تماشا است. اگرچه زلیخا از پوتیفار پسری نداشت، اما طبق روایت، او و یوسف صاحب پسری شدند. جزئیات را در زیر بخوانید.

تعداد فرزندان یوسف و زلیخا.

زلیخا زنی زیبا، ثروتمند و بت پرست بود. (شیخ صدوق، عیون اخبار الرضا علیه السلام، ج 2، ص 45) از همسرش فرزندی نداشت. در برخی منابع آمده است که زلیخا پس از آن که در سنین پیری توبه کرد و موحد شد، با دعای یوسف (علیه السلام) جوان شد و با او ازدواج کرد. (فیض کاشانی، تفسیر الصافی، ج 3، ص 52، گفته شده است که از ازدواج یوسف و زلیخا دو پسر به دنیا آمده است. 9، ص 214.)

ماجرای جالب بچه دار شدن زلیخا از حضرت یوسف / حاصل یک داستان عاشقانه تاریخی! + عکس

نام فرزندان یوسف و زلیخا چه بود؟

زلیخا زنی زیبا، ثروتمند و بت‌پرست بود. (شیخ صدوق، عیون اخبار الرضا علیه‌السلام، ج۲، ص۴۵) او از همسرش صاحب فرزند نمی‌شد. بر اساس برخی منابع، پس از آن‌که زلیخا در دوران پیری توبه کرد و یکتاپرست شد، با دعای یوسف(ع) جوان شد و به ازدواج او درآمد. (فیض کاشانی، تفسیر الصافی، ج۳، ص۵۲ گفته شده از ازدواج یوسف و زلیخا دو فرزند به دنیا آمد.( قرطبی، الجامع لاحکام القرآن، ۱۳۶۴ش، ج۹، ص۲۱۴.)

هزینه ساخت سریال یوسف پیامبر

مدیر روابط عمومی سابق این سریال پس از اختلاف با کارگردان و تهیه کننده آن، فرج الله سلحشور، مجموع هزینه شده برای ساخت این سریال را بیش از 12 میلیارد تومان عنوان کرد. که ۶ میلیارد تومان آن را صداوسیما و مابقی را شهرداری تهران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اقتصاد و دارایی پرداخت کردند.

ماجرای جالب بچه دار شدن زلیخا از حضرت یوسف / حاصل یک داستان عاشقانه تاریخی! + عکس

 

Recent search terms:

  • https://rimino ir/blog/ماجرای-جالب-بچه-دار-شدن-زلیخا-از-حضرت-یو/
  • آیا زلیخا از حضرت یوسف(ع) صاحب فرزند شد؟
  • https://baztabonline com/blog/ماجرای-جالب-بچه-دار-شدن-زلیخا-از-حضرت-یو/

آوین احمدی

آوین احمدی هستم سردبیر و مدیرمسئول رسانه بازتاب آنلاین که سعی میکنم آنچه در ایران و جهان میگذرد را برای شما در این وبسایت به اشتراک بگذارم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا