اخبار روز

رویارویی شاه مار کبری با قاتلان طبیعی!/عکس

به گزارش خبرگزاری مگتو، این گزارش که با استفاده از اطلاعات یک شاه مار کبری و یک گرگ خاکستری تهیه شده است، نتیجه نبرد این دو شکارچی برتر را پیش بینی می کند.

جدای از محل وقوع دعوا، پنج عامل کلیدی وجود دارد که نتیجه مبارزه را تعیین می کند. حداقل این پنج عامل به ما می گوید که کدام حیوان بیشترین مزیت را در نبرد دارد. ما عوامل اندازه، سرعت، قدرت دفاعی، توانایی تهاجمی و رفتار شکار را که به هر دو حیوان مربوط می شود، بررسی خواهیم کرد.

هنگام حمله، شاه مار کبری مطمئن می شود که به قسمت های حیاتی طعمه ضربه می زند. آنها می توانند تا یک سوم بدن خود را از زمین بلند کنند و به آنها اجازه دهند قفسه سینه، گردن یا حتی سر انسان و سایر موجودات را گاز بگیرند.

در همین حال، گرگ ها برای کشتن دشمنان خود به نیش و سرعت خود تکیه می کنند. از آنجایی که آزمایش حداکثر نیروی گاز گرفتن بر روی حیوانات وحشی بسیار دشوار است، برخی از مردم بر این باورند که یک گرگ می‌تواند تا 1000 PSI گاز بگیرد و نیش بسیار قوی‌تری به آنها بدهد.

در حالی که گاز گرفتن گرگ خطرناک است، اما این حیوانات زمانی که به صورت گروهی حمله می کنند خطرناک تر هستند. سرعت، هوش و هماهنگی آنها به آنها کمک می کند تا حیوانات بزرگ را پایین بیاورند و حیوانات مرگبارتر، حتی در برخی موارد خرس گریزلی را شکار کنند.

رویارویی شاه مار کبری با قاتلان طبیعی!/عکس

باید گفت که گرگ در مبارزه با شاه کبرا برنده می شود، اما ممکن است از نتیجه آن راضی نباشد. فرود آمدن در کمین پادشاه کبرا دشوار است، اما غیرممکن نیست. اگر مار ابتدا گاز بگیرد، گرگ بسته به میزان سم تزریق شده به بدن و سرعت عمل آن دچار مشکلات جدی می شود.

محتمل ترین نتیجه این است که گرگ و مار از یکدیگر آگاه می شوند و شاه کبری به حالت تدافعی می رود. نکته خاص در مورد موضع حمله شاه کبرا این است که در صورت از دست دادن هدف، هنگام گاز گرفتن بسیار آسیب پذیر است. گرگ ها سریع و چابک هستند. مهمتر از همه، آنها باهوش هستند.

گرگ با کبری روبرو نمی شود. این کاری است که یک مانگوس انجام می دهد: از سر مار دور می شود و واکنش مار را آزمایش می کند. گرگ پشت و دم مار را گاز می گیرد تا بچرخد و ضربه بزند، اما پستاندار قبل از حمله مار حرکت می کند.

بعد، گرگ چند حمله آزمایشی دیگر انجام می دهد، اما بعد از آن حمله واقعی می آید. گرگ صبر می کند تا بتواند از نقطه کور خزنده به سر مار بپرد و سپس مستقیماً آن را گاز بگیرد و دشمن خود را به شدت تکان دهد تا کار تمام شود.

نکته منفی این است که مار ممکن است قبل از اینکه گرگ او را بکشد گاز بگیرد. گرگ مسموم احتمالاً این حس را دارد که قبل از مرگ مار را بکشد. در هر صورت گرگ در این مبارزه پیروز خواهد شد.

منبع: آزانیمالز

227227

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا