سرگرمی

تنبل ترین مردان ایرانی در این استان هستند

بازتاب آنلاین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بر اساس نتایج بررسی عوامل خطر بیماری های غیرواگیر در سال 1400، مردان البرزی کم تحرک ترین مردان کشور هستند.

دکتر شهرام صیادی پنجشنبه 24 خرداد وی به مناسبت هفته سلامت مردان گفت: 24 الی 30 خرداد این ماه با هدف حساس سازی اقشار مختلف جامعه در خصوص اولویت های سلامت مردان به عنوان نیمی از جمعیت کشور به عنوان هفته سلامت مردان نامگذاری شده است.

وی افزود: ایران قوی و جوان در این هفته با شعار مردان سالم به ابعاد مختلف سلامت مردان می پردازد.

وی تاکید کرد: شیوه زندگی سالم و آموزش پیشگیرانه در خصوص شایع ترین سرطان ها در مردان، آسیب های ناشی از تصادفات جاده ای و برخوردهای شغلی و ناباروری مردان از مهمترین اولویت های سلامت مردان بر اساس بار بیماری ها و میزان مرگ و میر در کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: بر اساس نتایج بررسی عوامل خطر بیماری های غیرواگیر در سال 1400، مردان البرزی کم تحرک ترین مردان کشور هستند.

وی شیوع کم تحرکی در مردان البرزی را 77/55 درصد عنوان کرد. وی بیان کرد: کم تحرکی یکی از عوامل خطر بیماری های مزمن و مرگ و میر در جهان است و خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی، سکته و دیابت را 20 تا 30 درصد افزایش می دهد.

وی افزود: فعالیت بدنی منظم در کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2، سندرم متابولیک، فشار خون بالا و سرطان ها نقش موثری دارد و سلامت روان، وضعیت اسکلتی عضلانی، خواب و کنترل وزن را بهبود می بخشد. .

دکتر صیادی توصیه کرد: آقایان حداقل پنج روز در هفته روزانه 30 دقیقه با شدت متوسط ​​پیاده روی کنند.

آویسا احمدی نیا

آوین احمدی هستم سردبیر و مدیرمسئول رسانه بازتاب آنلاین که سعی میکنم آنچه در ایران و جهان میگذرد را برای شما در این وبسایت به اشتراک بگذارم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دکمه بازگشت به بالا