اخبار فناوری و تکنولوژیفناوری

تاکنون بیش از ۳ هزار زائر ایرانی وارد مکه مکرمه شده اند

درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که صبح امروز ساعتی ‍پس از انتشار رسمی خبر شهادت رئیس  جمهور و هیئت همراه درمدینه منوره تشکیل شد ضمن اعلام این مطلب تاکید شد که این ضایعه تاثیری در تلاش خادمان فرهنگی و اجرائی در خدمت رسانی به زائران نخواهد داشت و همگان بیش از گذشته در انجام وظایف خود مصمم خواهند بود.

به گزارش ایلنا، در این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ضایعه دردناک از دست دادن شخصیت‌های خدوم و صدیق کشور را به محضر حضرت ولی‌عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران تسلیت گفت و تصریح کرد:  وظیفه ما ادامه راه این عزیران در خدمت به زائران است و باید تمام همت و تلاش خود را برای خدمت‌رسانی به ضیوف‌الرحمن به کار گیریم.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه شهید آیت‌الله رئیسی درحوزه‌های مختلف در صحنه بود، افزود: بالاترین افتخارآیت الله رئیسی، تاییدات و حمایت‌های رهبری از برنامه‌ها و عملکرد آن شهید بزرگوار بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب عنایت و توجه خاص آیت‌الله رئیسی به برنامه‌های حج و زیارت را یادآور شد و گفت: این شهید والا مقام شخصا در جلسات حضور می یافت و پیگیر امور مختلف حج  و زیارت، اعتاب مقدسه بویژه سفر اربعین بود. ‍در آخرین دیداری هم که برای هماهنگی امور با ایشان داشتیم، برای حل برخی مشکلات از جمله مسائل مربوط به امور ارزی دستور صریح صادر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه تلخی این ضایعه همچون شهادت شهید بهشتی در تاریخ انقلاب باقی خواهد ماند، همکاری شهید آیت‌الله رئیسی در امور روحانیون حج و ارائه خدمات به ضیوف الرحمان را یادآور شد و گفت: آیت‌الله رئیسی از همکاران رابط امور روحانیون بود و در رسیدگی به امور روحانیون و زائران اهتمام و تلاش زائدالوصفی داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب همچنین از شخصیت شهید امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه تجلیل کرد و گفت: ایشان علاوه بر جایگاه حقوقی عنایت خاصی به جبهه مقاومت داشت و از جهت فردی بسیار متخلق به اخلاق حسنه بود. در مقابل دشمن با صلابت بود و با دوستان نهایت مهربانی و احترام را داشت.

وی در پایان به برنامه‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برای بزرگداشت یاد شهدای سانحه غمناک اخیر اشاره کرد و از مجموعه مسئولان، مدیران و عوامل فرهنگی و اجرایی حوزه حج و زیارت خواست ضمن برگزاری هرچه باشکوه تر آیین های بزرگداشت و انجام اعمال به نیابت این عزیزان، تدبیر نمایند تا روند عملیات حج روال طبیعی خود را طی کند و زائران در جوی  آرام  اعمال و مناسک خود را انجام دهند.

درادامه این جلسه، سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت با تسلیت شهادت رئیس محترم جمهور و هیئت همراه گفت: عنایات و خدمات آیت الله رئیسی و وزیر امور خارجه در حوزه حج و زیارت هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد و در امور مختلف اجرائی مدیون توجهات و دستورات ایشان هستیم.

وی گفت: ما راه این عزیران را در خدمت به زائران ادامه خواهیم داد و  تمام همت و تلاش خود را برای خدمت‌رسانی به ضیوف‌الرحمن به کار خواهیم گرفت و  این ضایعه تاثیری در تلاش همکاران در عملیات حج نخواهد داشت و بیش از گذشته در انجام وظایف خود مصمم هستیم.

در ادامه این جلسه مسئولان بخش‌های مختلف، از وضعیت خدمت‌رسانی به زائران گزارش دادند. موضوع انتقال زائران با قطار سریع السیر از مدینه به مکه  که موجب رضایمندی زائران شده است از محورهای مطرح شده بود و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد که هرچه سریعتر آسیب شناسی در خصوص این اقدام صورت گرفته و نقاط ضعف احتمالی نیز رفع شود.

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت  در دوشب گذشته تمامی کاروان‌های ایرانی توسط قطار از مدینه به مکه منتقل شدند و خدمات تغذیه در قطار نیز به صورت مطلوبی انجام شده ‌است.

وی  با اشاره به اینکه حضور زائران در روضه شریف طبق برنامه ریزی انجام شده ادامه دارد، افزود: تاکنون بیش از سه هزار زائر ایرانی وارد مکه مکرمه شده اند.

درپایان این نشست، سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت به استقرار کادر درمانی و ‍پزشکی طبق برنامه‌ ریزی انجام شده  در دو شهر مدینه و مکه اشاره کرد و گفت: در حال ترخیص نهائی محموله داروئی ارسالی از ایران هستیم تا سریعتر در مراکز درمانی توزیع شود.

منبع:عصرایران

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دکمه بازگشت به بالا