اخبار فناوری و تکنولوژیفناوری

افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در آب‌های جنوب کشور

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه (۲۹ تا ۳۱ خرداد) افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای در محدوده ۲۲ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا تا ۱.۵ متر در نواحی شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی از افزایش سرعت وزش باد در آب‌های جنوب کشور و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه (۲۹ تا ۳۱ خرداد) افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای در محدوده ۲۲ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا تا ۱.۵ متر در نواحی شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در تردد‌ها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک، قایق‌های صیادی و نیمه سنگین و اختلال در فعالیت سکو‌های نفتی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی نسبت به منع شنا، منع فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناور‌های سبک و نیمه سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل همچنین سکو‌های نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر‌ها و انجام کار‌های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار‌ها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:عصرایران

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دکمه بازگشت به بالا