اخبار روز

اطلاعیه زمان بندی واریز ویژه یارانه نقدی عید


به گزارش مانیبان، دولت هنوز نسبت به گمانه زنی ها در خصوص پرداخت یارانه ویژه عیدی واکنشی نشان نداده است و در خصوص یارانه ماه رمضان و تنها معیشتی که پرداخت آن به صورت رسمی تایید شده است، هیچ اظهارنظر رسمی در این خصوص منتشر نشده است. اعتبار فاکتور الکترونیکی است که در قالب طرح فجرانه در بهمن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و این اعتبار در ماه های اسفند و ماه فروردین برای یارانه بگیران اعشار از 1 تا 7 نیز در نظر گرفته شده است.

برخی معتقدند طرح فجران دو ماه دیگر تمدید می شود اسفند و فروردین یعنی دولت این یارانه 220 هزار تومانی را عید نوروز می داند و خبری از عیدی نقدی نخواهد بود. در واقع طرح فجرانا هم عید سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است و هم عید نوروز از سوی دولت به مردم.

با این حال گروهی دیگر همچنان امیدوار به دریافت یارانه عیدی از سوی دولت هستند و سابقه پرداخت یارانه معیشتی نوروزی دولت سیزدهم بر این امید افزوده است. در واقع در نوروز 1401 دولت به بیش از 12 میلیون خانوار دهک اول تا چهارم اعم از افراد تحت پوشش و مستمری بگیران نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) 100 هزار تومبه به عنوان هدیه عیدی پرداخت کرد. و بهزیستی است و این احتمال وجود دارد که امسال نیز چنین تعطیلی برای اقشار کم درآمد جامعه در نظر گرفته شود.

اگرچه رقم عیدی دولت در نوروز 1401 رقم قابل توجهی نیست، اما تعطیلی غیرمنتظره برای اقشار کم درآمد جامعه به ویژه خانواده های پرجمعیت می تواند بخشی از هزینه های نوروزی آنها را حتی اگر اندک باشد جبران کند.

علاوه بر این، ماه مبارک رمضان از 22 مارس آغاز می شود و باید دید که آیا دولت قصد دارد مانند دو سال قبل در ماه رمضان از اقشار کم درآمد حمایت کند یا خیر. دولت دو سال پیش فروردین در سال 1401 مبلغ 150 هزار تومان یارانه معیشتی به حساب بیش از 11 میلیون سرپرست خانوار واریز شد و هدف از این یارانه تشویقی حمایت از دهک های اول تا چهارم و مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی بود. با دریافت سهام عدالت عقب ماندند.

سه سپرده قطعی دولت تا پایان سال 1402

همانطور که گفته شد، پرداخت کمک هزینه ویژه عیدی و کمک هزینه ویژه ماه مبارک رمضان در حال حاضر شایعه است. بنابراین در حال حاضر آنچه به عنوان درآمد دولت در سه هفته پایانی سال قابل انتظار است، دریافت وام کالابرگ الکترونیک، واریز یارانه نقدی و واریز مرحله دوم سود سهام اکشن است.

بیشتر بخوانید: کد دستور غذا + لینک کمک هزینه ماه مبارک رمضان

دولت در ماه گذشته 220 هزار تومان اعتبار کوپن الکترونیکی را در قالب طرح فجران به یارانه بگیران پایه های 1 تا 7 اختصاص داد که می توان از آن برای خرید 11 کالای ضروری استفاده کرد. این طرح در ماه و ماه جاری. فروردین همچنین اجرا شده و زمان شارژ اکانت کالابرگ از 18 تا 20 می باشد. اسفند اعلام شده است این یارانه یارانه مضاعف و جداگانه بوده و استفاده از آن تاثیری بر میزان یارانه نقدی ندارد.

همچنین براساس برنامه زمانبندی جدید اعلام شده از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها، 400 هزار تومان یارانه نقدی به خانوارهای دهک های یک تا سه در 25 هر ماه و 300 هزار تومان یارانه نقدی به سایر واجدین شرایط پرداخت می شود. خانوارها خانه ها در سی ام هر ماه واریز می شوند. با توجه به 29 روز از ماه. اسفند احتمالاً یارانه چهار دهم یا بیشتر در 29 ام اسفند سپرده خواهد شد.

همچنین دولت قول داده است که فاز دوم سود سهام را تا پایان 25 تقسیم کند اسفند به حساب سهامداران واریز شود. به گفته وزیر اقتصاد، سودی که در مرحله دوم به حساب سهامداران واریز می شود، 30 درصد کمتر از رقمی است که پاییز امسال به سهامداران واریز شد. 23 آذر امسال در مرحله اول پرداخت سود سهام، دارندگان پرتفوی سهام 492 هزار تومانی مبلغ 681 هزار تومان، 532 هزار تومان 736 هزار تومان و سهامداران یک میلیون سهم یک میلیون و 385 هزار تومان دریافت کردند. .


آوین احمدی

آوین احمدی هستم سردبیر و مدیرمسئول رسانه بازتاب آنلاین که سعی میکنم آنچه در ایران و جهان میگذرد را برای شما در این وبسایت به اشتراک بگذارم

مقالات جذاب با ارزش مطالعه بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا