فال حافظ آنلاین شیرازی با تفسیر کامل

نیت کرده ، دکمه را بزنید.

فال حافظ آنلاین شیرازی با تفسیر کامل

 

امروزه بیشتر خانه های ایرانی دیوان حافظ دارند. ایرانیان طبق آداب و رسوم قدیمی خود در مناسبت های مختلف مانند نوروز یا شب یلدا از کتاب حافظ برای فال گیری استفاده می کنند. برای این کار ابتدا نیت یکی از بزرگان فامیل یا شخصی که به راحتی شعر بخواند یا شخصی که دیگران او را فالگیر می دانند، صورت می گیرد.

سپس به طور تصادفی صفحه ای از کتاب حافظ را باز می کند و آن را با صدای بلند می خواند. افرادی که از اعتقادات مذهبی بالایی برخوردارند هنگام فالگیری فاتحه می خوانند و سپس کتاب حافظ را می بوسند.

خلاصه تاریخچه فال حافظ به شرح زیر است:

برای اولین بار فال حافظ پس از مرگش ساخته شد. اگرچه حافظ هم تفل می‌کرد، اما معلوم نیست این تفل با چه وسیله‌ای ساخته شده است. فقط در برخی آیات ذکر شده است که هنگام غم و اندوه برای رفع غم و امید و شادی فال می گرفت.

گریه نکن و از غم گریه کن
فلی را زدم و جیغی بلند شد
مورخان در کتب و منابع مختلف از جمله تاریخ دیار باکریه، داستان نخستین فال حافظ را هفتاد سال پس از مرگ او نوشته اند. طالع حافظ در دوره صفویه به بالاترین حد خود رسید.تا آنجا که داستان های عجیبی نیز از صحت فال حافظ نقل می شود. فال حافظ در دوره های مختلف ساخته شده و تاکنون ادامه دارد. ایرانیان معمولاً در جشن ها و مناسبت های مختلف و یا برای نیت های خاص و مشکلات شخصی فال حافظ را می پذیرند.

چگونه کتاب فال حافظ را باز کنیم

پس از نیت و سوگند حافظ، فالگیر با دست چپ کتاب را گرفته و با دست راست باز می کند.

طبق سنت ایرانیان، از بین دو صفحه ای که باز کرده اید، باید صفحه صحیح را انتخاب کنید، یعنی شعر بالای صفحه پاسخ پیش بینی است. در برخی مبل ها ممکن است بیت اول غزل در صفحه قبل باشد. یعنی نه از اول صفحه سمت راست، باید به صفحه بعد بروید و شعر را از اول غزل بخوانید.

در این غزل یک یا چند بیت وجود دارد که به نیت شما مربوط می شود.

فال حافظ یعنی چه؟

اگر نتیجه نیت خود را نیافتید باید به سراغ غزل بعدی بروید و یکی از ابیات شماره ۱-۳-۵ غزل دوم را که شهید فال حافظ نام دارد و محتوای غزل قبل را تأیید می کند بخوانید تا به آن برسید. پاسخ نیت شما

تعبیر فال حافظ چیست؟

برای تفسیر فال حافظ می توانید از فردی که در زمینه خواندن و تفسیر شعر آگاهی دارد کمک بگیرید.اما بدون شک بهترین مفسر فال حافظ برای شما خودتان هستید.

همه غزلیات حافظ معمولاً چند معنی مختلف دارند و خوب یا بد بودن غزل بستگی به وضعیت روحی و عاطفی صاحب فال دارد. هر بیتی از غزل را که با حال و نیت فعلی شما سازگاری بیشتری دارد، تفسیری از پیشگویی حافظ بدانید.

فهرست دیگر سوگندهای فال به شرح زیر است:

ای حافظ شیرازی، تو آشکار کننده هر رازی، ما به دنبال ثروت هستیم
حافظ، حافظ شیرازی، به من نگاه نکن، من جوینده راز هستم، تو کاشف هر فال، سوگند به شاخه گیاه تو، به قرآن در سینه تو، این فال را برای من بگشا.
ای خواجه حافظ شیرازی / ای که هر رازی را می دانی / آینده ما را خوب بنواز.

دکمه بازگشت به بالا